Zayıflama yöntemleri hangileridir? Zayıflama teknikleri ile kilo vermek mümkün mü? Zayıflama merkezlerinde kullanılan cihazlar hangileridir? Bölgesel zayıflama tedavisi alanların bilmesi gerekenler nelerdir?

Zayıflama işlemi, merkezimizde uyguladığımız çalışmalar arasında en fazla merak edilenlerden biridir. Bölgesel yağlar, hem görsel olarak bir sorun olarak kabul edilir hem de kişinin yaşam kalitesini, özgüvenini ve de sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşabilir.

Bu sayfamızda bölgesel olarak zayıflama teknikleri konusunu ele alacak, merak edilenleri yanıtlamaya çalışacağız.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Tıbbi tedavi gerektiren aşırı kilolanma durumu dışında, belirli bölgelerde biriken yağlanmanın meydana getirdiği sorunlara çözüm için kullanılan tekniklerdir. Bu tedaviyi alacak olan kişilerde genel olarak aşırı bir kilodan söz edilemez. Ancak yağ hücrelerinin yoğunluğu, vücudun belirli bölgelerinde gözle görülü bir halde olurlar.

Bölgesel kilo alma, daha çok kadınların yaşadığı bir sorun olsa da, günümüzde çeşitli nedenlerden dolayı erkeklerde de bu durum karşımıza çıkmaktadır. Kadınların üst bacak ve kalça bölgesi en fazla yağlanmanın görüldüğü yerlerdir. Erkeklerde de göbek ve bel çevresi, bölgesel kilo alımının en sık görüldüğü yerlerin başında gelir. Bölgesel zayıflama tedavileri, farklı teknikler kullanarak bu yağların ortadan kaldırılmasını hedeflemektedir.

G5 İle Bölgesel Zayıflama

G5, uzun yıllardır tedavi merkezlerinde kullanılan ve daha çok selülit tedavisinde tercih edilen bir cihazdır. Yüksek ve noktasal titreşim veren bu cihaz, itim yöntemiyle yağ dokusunun içindeki yağların parçalanmasına ve laktik asidin kaslardan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Egzersiz yapan kişilerde yorgunluk gideren G5 masajı, aynı zamanda kan dolaşımını arttırır, hücrelerin metabolizmasını hızlandırmada uyarıcı görevi görür.

Cool Sculpting – Soğuk Lipoliz İle Bölgesel Zayıflama

Özel bir karışımın iğne ile vücuda verilmesi ile çalışır. İğne içindeki etkin maddeler, vurulduğu bölgedeki yağ hücrelerinin yok edilmesini sağlar. Son yıllarda bölgesel yağları yok etmek için kullanılan bu teknikle, hücrelerin yüzde kırka yakını erir. İşlem genellikle tek seans olarak uygulanır. Belirli bir süreden sonra istenilen bölgede gözle görülür bir değişim elde edilir.

Mezoterapi İle Bölgesel Zayıflama

Mezoterapi yöntemi, çok geniş bir yelpazede kullanılan bir tekniktir. Yaşlanmayı geciktirme, hücreleri canlandırma, kan akışını hızlandırma ve çatlakların giderilmesi gibi pek çok faydası bulunmaktadır. Mezoterapi, aynı zamanda bölgesel zayıflama, kırışık veya çatlakları yok etme, selülit tedavisi gibi ihtiyaçlar için de kullanılmaktadır. İki haftada bir veya haftada bir seans uygulanır ve toplam 3 – 7 seans arasında tedavi tamamlanır. Dokuların ihtiyacı olan ve yağ eriten maddeler, mikro iğnelerle cilt altına aktarılır.

Yağ Aldırma – Liposuction İle Bölgesel Zayıflama

Liposuction, uzun yıllardır bilinen en yaygın bölgesel yağlardan kurtulma yollarından biridir. Uzun süre boyunca bu tedavi yöntemi ameliyat yoluyla yapılmıştır. Gelişen teknolojiyle beraber, yağ aldırma tedavisi çok daha basit yöntemlerle yapılabilmektedir. Sorunlu bölgelerden alınan yağlar sonrasında tedavi gören kişiler arzu ettikleri görünüme kavuşabilmektedir.

Radyo Frekans İle Bölgesel Zayıflama

Belirli aralıklarda ayarlanmış ses dalgalarının bölgesel olarak kişiye verilmesi ile yapılan bir tedavi şeklidir. Operasyon geçirmek istemeyen veya ağrılı, acılı işlemlerden çekinenler için ideal yöntemlerden biridir. Tedavinin amacı hücre içindeki iyonları hareketlendirmek ve enerji meydana getirmektir. Isınan hücrelerde belirli oranlarda yağ yakımı gerçekleşmektedir. Radyo Frekansı ile zayıflama yöntemi, aynı zamanda selülit tedavisi için de kullanılır.

Zayıflama ve özellikle bölgesel zayıflama, uzman kontrolünde gerçekleşmesi gereken bir süreçtir. Merkezimizdeki uzmanlarımızla görüşerek zayıflama sürecinde profesyonel destek alma ve yeni yöntemlerle hayalini kurduğunuz görünme kavuşma şansı bulabilirsiniz.