LAZER EPİLASYON HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Kadınların en büyük sorunlarından birisi de vücudunda çıkan tüyler. Jilet, sir , ağda, tüy dökücüler her ne kadar geçici çözümler sunsa da günümüzde gelişen teknoloji sayesinde kalıcı olarak kurtulmayı hedef alan epilasyon işlemleri artık bir çoğumuzun seçimi oldu.
 
Epilasyon konusunu konuştuğumuz her ortamda mutlaka birinin macerasını dinliyoruz. Kimisi gittiği yerden memnun kalmamış yarım bırakmış, kimisi yapılan işlem sonucunda daha çok tüylenmiş, kimisi tüm seanslarını yaptırmış ve sonuçtan çok memnun kalmış, kimisi evlenmeden önce sağlık sorunu olabileceğini düşünerek uzak durmuş, kimisi çok ağrı hissedeceğinden korkmuş,.. vb. bir çok yaklaşım olduğunu görüyoruz.
 
Dünyada yıllardır var olan ve yaptıranın ‘neden daha önce yaptırmamışım’ dediği epilasyon hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için bir araya getirdik! 
 
Lazer epilasyon nedir ?
Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen kıl köklerinin lazer ışınları ile yok edilmesi işlemidir.
 
Vücudumuzdaki tüylerin ve kılların büyüme evreleri olduğu için kıl kökü tek seansta yok olamayacağından tüy yapısına göre çoklu seans ile tüylerden kurtulmayı mümkün kılar.
 
Lazer epilasyonun vücuda yada sağlığa bir zararı var mı?
Lazer epilasyon cihazları cilt altında bulanan doku ve organlara zarar vermez, kıl kökünü tahrip ederek kılın vücuttan tamamen uzaklaştırılmasını hedef alır (Bu bilgiyi paylaşırken merkezimizde uyguladığımız FDA onaylı cihazımız için yazıyoruz ve tabii ki FDA onayı olan tüm cihazlar için geçerlidir. Ayrıca kullanmayı tercih ettiğimiz yeni Stardust Med cihazımız cilt dokusu ile uyumlu lazer ışını yayan diyotu, bakır ve altın mikro kanallı çift soğutma sistemi ile yenilikçi bir teknolojiye sahiptir ve buz başlığı ile yaz / kış ara vermeden gönül rahatlığı ile işlem yaptırabileceğiniz bir cihazdır)
 
Lazer epilasyon ağrılı bir işlem mi ?
Epilasyon işleminde ağrı kişiye ve bölgeye göre değişebilir. Ancak buz başlık lazerlerin en güzel özelliklerinden biri ağrıyı hiç hissettirmemesi yada minimum seviyede hissettirmesidir.
 
Lazer epilasyon kaç seans yapılmalı ?
Epilasyon işlemleri için kaç seansta sonuç alınacağı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Hormonal bir bozukluğunuz yok ise ve ilk defa işleme başlayacaksanız 8-10 seans ideal seans toplamıdır.
 
Yüz bölgesine lazer epilasyon yapılır mı ?
Yüz bölgesine doğru cihaz ile elbette epilasyon işlemi yaptırabilirsiniz ancak tüy yapınızı mutlaka uzmanın görmesi ve analiz etmesi gerekmektedir. Yüz bölgesi vücuda göre daha hassas bir bölge olduğu için kesinlikle araştırarak tüy yapınıza uygun lazer epilasyon cihazını öğrenmeli ve ondan sonra işleme başlamalısınız. Önemli bir bilgi de, yüz bölgesinde vücuda göre 2 ile 4 seans arasında daha fazla atış yaptırmaya ihtiyaç duyulabilir.
 
Lazer epilasyon öncesinde nelere dikkat edilmeli ?
Lazer epilasyona başlamaya karar verdiyseniz tüylerinize 4-5 hafta boyunca hiçbir müdahalede bulunmamalısınız.
 
Yaz mevsiminde iseniz bronzlaşmamış olmanız gerekli.
 
Tüy sarartıcı kullanıyorsanız en az 1 ay önce bırakmış olmanız gerekiyor.
 
Sivilce tedavisi yaptırıyorsanız tedavi bittikten en az 6 ay sonra işleme başlayabilirsiniz.
 
Herhangi bir deri hastalığınız var ise önce doktorunuz ile görüşmeli, onay aldıktan sonra işlem yaptırmalısınız.
 
Lazer epilasyon %100 bitme garantili mi?
Epilasyon işlemi asla tek seansta bitmez. Seanslar boyunca da vücudunuzda işlem yapılan her bölgede de dökülme oranı bir birinden farklılık gösterir. Bu durum sizi asla yanıltmasın. Yeterli seans sayısı finalde sizi tüylerinizin çok büyük bir kısmından kalıcı olarak kurtaracaktır. %100 bitme garantisi diye bir söylem doğru değildir. Dünya genelinde güvenirliliğini kanıtlamış hiçbir sağlık kuruluşu ‘%100 bitme garantili’ gibi bir söylemde bulunmamaktadır.Paketinizin sonunda minimum %80 istenen sonuca ulaşma oranı epilasyon için doğru ve güzel bir sonuçtur.
 
Daha fazla bilgi almak için bize iletişim numaralarımızdan (0 232 503 36 06 – 0 530 312 79 38) ulaşabilir yada merkezimize gelerek uzmanlarımız ile ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz.