Yükleniyor...
 iğneli epilasyon izmir

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen kıl köklerinin lazer ışınları ile yok edilmesi işlemidir. Klasik yöntemlere göre acısız olması ve kalıcı sonuçlar vermesinden dolayı tercih edilir. 
 
Lazer epilasyonda tüylerin büyüme evreleri olan anagen (kılların aktif büyüdüğü evre) , catagen (geçiş dönemi) ve telogen (dinlenme, dökülme dönemi)  aşamalarının göz önünde bulundurulması işlemin etkisi bakımından çok önemlidir. Özellikle tüylere anagen evresinde lazer epilasyon işlemiyle ısı verildiğinde o tüylerin yeniden çıkması engellenmiş olur. Tüylerden tamamen kurtulabilmek için birden çok seans gerekmesi de tüylerin bu evreleriyle ilgilidir. Özetle; aynı bölgedeki tüylerin hepsi aynı anda büyüme evresinde olmadığından, epilasyon hepsinde aynı tahrip etkisini yaratmıyor ve bir sonraki seansta büyüme evresinde olan kıllara etki edebilmek mümkün olabiliyor. 
 
Lazer epilasyonun etkili olmasının bir diğer unsuru da işlemin eğitimli uzmanlar tarafından, doğru cihaz ve doğru atış teknikleri ile uygulanmasıdır. Uzman tarafından kişinin cilt tipi, rengi, kıl yapısı işlem öncesinde incelenerek doğru program seçilir ve atış yapılır.
 
Zaman içinde gelişmiş teknoloji ile beraber her ne kadar işlemin herhangi bir yan etkisi yada zararı olmasa da bazı kişiler çekimser davranmaktadır. Merkezimizde kullanılan lazer epilasyon cihazları cilt altında yer alan doku yada organlara zarar vermez. 
 
Merkezimizde FDA (510(k) Numara K200736) ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış, yeni nesil İtalyan teknolojisi Stardust Med cihazı kullanılmakta olup, ince / kalın tüm tüy köklerine aynı anda işlem yaparak size dört mevsim konforlu bir şekilde işlem yapma olanağı sunuyor.  Tamamen acısızdır ve tüm cilt tipleri için uygundur.
 
Yeni Stardust Med cilt dokusu ile uyumlu lazer ışını yayan diyotu, bakır ve altın mikro kanallı çift soğutma sistemi ile bir araya getirmeyi başarabilen yenilikçi bir teknolojiye sahiptir.
 
Stardust Med ile epilasyon tedavileri daha önce görülmemiş performansa ulaşır Tek bir diyot dizisinde 808nm diyot gücünü, 755nm Alexandrite’ın performansını ve 1064 nm Nd:Yag lazerin verimi bir araya getiren “Stardust Med” en karmaşık epilasyon vakalarını benzeri görülmemiş bir performansla çözmektedir. 
 
Yeni Stardust Med verimli, güçlü, yenilikçi ve hayal edilen her şeyin ötesinde!
 
İğneli Epilasyon;
İğneli epilasyon, tüy köklerinin iğne yardımı ile birlikte elektrik akımı kullanılarak yakılmasıdır. Özellikle lazer epilasyonun etkili olmadığı beyaz, çok açık renkli sarı, gri, turuncu renkli tüylerde kullanılan bir yöntemdir ve kalıcı sonuçlar verir. 
 
İğneli Lazer Epilasyon Riskli Midir?
İğneli lazer epilasyon son derece etkili ve güvenli bir yöntemdir. Kişiye özel iğneler kullanıldığı ve son derece steril olduğu için bulaşıcı hastalıklara maruz kalma riski de yoktur.
 
İğneli Lazer Epilasyonu Öncesinde Yapılması Gerekenler
İğneli epilasyon yapılacak bölgedeki tüylerin kökten alınmamış olması hatta bir miktar uzamış olması gerekir. Bu şekilde kökler daha rahat gözlemlenir ve işlem başarılı bir şekilde tamamlanır. 
 
İğneli Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?
Süreç kişiden kişiye ve kılların yapısına ve yoğunluğuna göre değişiklik göstereceği gibi ilk seanstan itibaren etkili sonuçlar gözle görülmeye başlanacaktır. İşlemin başlangıç seansları sıklıkla olurken devam eden seanslarda bu sıklık azalacaktır.
 
Epilasyon işlemleri sonrası dikkat edilmesi gerekenler;
  • Lazer yapılan bölge hassasiyet kazanacağından işlem yapılan bölgelere yaklaşık olarak 24 saat boyunca su değdirilmemelidir. 
  • Lazer yapılan bölgeye yüksek faktörlü güneş kremi dışında herhangi bir kozmetik ürün sürülmemelidir. 
  • Özellikle yüz bölgesine işlem yapıldıktan sonra yüze hassas davranmalı ve mümkün olduğunca soğuk ya da ılık su tercih edilmeli, kese , peeling yapılmamalıdır. 
  • Vücutta işlem yapılan bölgeye dökülme başlayana kadar kese yapılmamalı, dökülme başladıktan sonra yapılmalıdır. 
Epilasyon işlemleri kaç seansta sonuç verir ?
Lazer epilasyon ve iğneli epilasyon için kaç seansta sonuç alınacağı merak konusudur. Sonuçlar  kişiden kişiye değişiklik gösterir. Merkezimize gelerek sizin için en uygun programı profesyonel ekibimiz ile görüşerek öğrenebilirsiniz.