CİLT BAKIMININ ÖNEMİ 
Dış etkenlere ilk maruz kalan bölgemiz cildimizdir. Hava kirliliği, sağlıksız beslenme, sigara / alkol tüketimi, güneşin zararlı ışınları yada stres gibi bir çok etken cildimizi olumsuz etkiler ve bir takım sorunların oluşmasına neden olur. Bu sebeple belli periyodlarda cilt tipinize uygun içerikte profesyonel bakım desteği almak cildinizin ilerleyen dönemlerde daha sağlıklı yaş almasını sağlar.
 
Doğru uygulanmış bir cilt bakımı kırışıklık, sarkma, akne, leke gibi cilt problemlerinin oluşumunu engellerken hem güzelliğinize güzellik katar hem de cilt sağlığınızı korur. Zaman içerisinde de yaşlanmaya meydan okuduğunuzu net bir şekilde görürsünüz. 
 
Cilt tipinizi bilmeniz size doğru bakımın olumlu etkilerini sunar. Bunu öğrenmek için mutlaka uzman yardımı almalı, cildinizi ve ihtiyaçlarını öğrenmelisiniz. Doğru bakım yaptırmanın yanında  evde kullandığınız ürünlerin de cilt tipinize uygun içeriğe sahip olduğundan emin olmalısınız.
Günümüzde bir çok marka bir çok içerikte ürün sunarken popüler olduğunu düşündüğünüz ürünler cilt tipinize uygun değilse yeni cilt problemleri oluşturabilir yada mevcut cilt problemlerinizi arttırabilir. Bu sebeple öncelikle cildinizi tanımalı ve onun ihtiyaçlarını karşılayacak bir yol haritası belirlemelisiniz. 
 
Günlük cilt bakımı rutini nasıl olmalı ?
 
Cilt tipiniz ne olursa olsun mutlaka kendiniz için günlük bir bakım rutini belirlemelisiniz. 
Bu rutin cilt yapısına bağlı olarak değişebileceği gibi genel olarak temizleme, tonik, serum, nemlendirme, güneş kremi aşamalarından oluşur. 
 
PROFESYONEL CİLT BAKIMI NEDİR? 
Profesyonel cilt bakımı, medikal içerikli profesyonel ürünler ve ileri teknolojiye sahip cihazlar ile işin uzmanı tarafından yapılan bakım işlemleridir. Cildinizin yoğun şekilde temizlenmesini ve tazelenmesini hedef alan bu cilt bakım prosedürleri, cilt görünümünün yenilenmesi için son derece etkilidir. Her ne kadar evde bakım rutinine sadık kalsak da düzenli periyodlarda yapılan profesyonel cilt bakımının etkileri gözle görünür olumlu sonuçlar verir.
 
PROFESYONEL CİLT BAKIMI SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Mutlaka güneş kremi kullanmalısınız ; Yaz, kış demeden dört mevsim kullanmayı asla aksatmamanız gereken bir ürün olan güneş kremi yine cilt tipinize uygun olmalı. Günlük bakım rutininde bile oldukça önemli bir adım olan güneş kreminizi profesyonel bakım seansınızın ardından belli aralıklarda yenileyerek tazelemelisiniz.
 
Nemlendirici ve onarıcı bakım ürünleri kullanmalısınız ; Profesyonel bakım sonrası cildin nem dengesini korumak ve cilt bariyerini onarmak da oldukça önemli bir adım. Cildin onarılarak nemlendirilmesi pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi sağlar ve uzaklaştırılan cilt problemlerinin yenilenmesini engeller. 
 
Cildinize aşırı yüklenmemelisiniz; Profesyonel bakımın ardından bir süre cildinize peeling yapmamalı, sert kimyasallardan, tahrişe sebebiyet verecek toniklerden ve ürünlerden uzak durmalısınız. Böylece cildiniz kendi dengesini bulacak ve iyileşme süreci hızlanacaktır.