Yükleniyor...
cilt yenileme, cilt bakımı izmir

CİLT BAKIMI
Sağlıklı, canlı, ışıl ışıl bir cilde sahip olmayı kim istemez? 
Düzenli periyodlarda yapılan cilt bakımının zaman içerisinde birden fazla yararının olduğunu hepimiz biliyoruz. Doğru uygulanmış bir cilt bakımı kırışıklık, sarkma, akne, leke gibi cilt problemlerinin oluşumunu engellerken hem güzelliğinize güzellik katar hem de cilt sağlığınızı korur. Zaman içerisinde de yaşlanmaya meydan okuduğunuzu net bir şekilde görürsünüz. 
 
Merkezimizde uyguladığımız tüm cilt bakımı protokolleri uzmanlarımız tarafından analiz edilen cilt tipine uygun içerikte uygulanır. Genel anlamda tüm protokollerin ortak noktası ise cildin oksijen alış verişini arttırarak gözeneklerde zamanla biriken kirden, yağdan, siyah / beyaz noktalardan (komedon) ve ölü deriden cildi arındırarak yenilenmesini sağlamaktır. 
 
Profesyonel cilt bakımını sadece ciltte problem yaşadığınız zamanlarda değil, uzmanımızın sizin için belirlediği periyodlarda yaptırmanız öncelikli önerimizdir. 
Her cilt tipine uygun ürün ve yöntemler ile uyguladığımız cilt bakımı protokollerimizden biri merkezimizde sizi bekliyor!
 
Düzenli cilt bakımının faydaları nelerdir ;
  • Sivilce, akne sorunlarının giderilmesi ve oluşmasının önlenmesi 
  • Komedon temizliği (siyah nokta , beyaz nokta)
  • Gözeneklerin sıkılaştırılması
  • Çevresel faktörlerden kaynaklı renk ton eşitsizliğinin giderilmesi
  • Cilt lekelerin giderilmesinin sağlanması
  • Yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesi 
 
Profesyonel cilt bakımına ne zaman başlanmalı?
Cilt bakımı uygulamaları her yaş grubu ve her cilt tipi için farklılıklar oluşturur. Ergenlik döneminde profesyonel cilt bakımı yaptırmaya başlayabilirsiniz. 
Neden profesyonel cilt bakımı yaptırılmalı ?
Her cildin ihtiyacı farklıdır. Uygun olmayan içerikte kullanılan ürünler istenmeyen problemlere sebep olur ve daha ağır sonuçlar doğurur. Cildin yapısını doğru analiz eden uzman tarafından yapılmış cilt bakımı istenen etkiyi sağlar ve sizi istediğiniz sonuca ulaştırır. Bu sebeple doğru uzman, doğru ürün ve doğru yöntem ile cildiniz daha sağlıklı yaş alır. 
 
CİLT BAKIMI PROTOKOLLERİMİZ;
 
Klasik Cilt Bakımı; Cildin derinlemesine temizlenmesi, ölü hücrelerin arındırılması ve nemlendirilmesi gibi temel ihtiyaçlarını karşılar ve uzmanın belirlediği periyodlarda düzenli olarak yaptırılması gerekir. Tüm cilt tipleri için uygulanabilir.
 
Aquapeel Bakımı (Hydrafacial); Herhangi bir el teması olmadan su basıncı ve vakum gücü kullanılarak ağrısız ve acısız bir şekilde ciltteki gözenekleri açma, siyah noktaları ve yağ butonlarını temizleme, hafif kırışıklıkları düzeltme, yoğun nemlendirme sağlayarak cildin ihtiyaçlarını karşılar. Aquapeel bir çeşit medikal bakımdır.  
 
Medikal Cilt Bakımı; %95 doğal kaynaklı temiz formüllü ve pre-probiyotik içerikli ürünler ile tüm ciltteki siyah noktaların, ölü derinin, ve gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi sağlanır. Tüm cilt tipleri için uygulanabildiği gibi vegan içeriği sayesinde özellikle çok kuru ve hassasiyeti olan ciltlerin güvenle yaptırabileceği bir bakımdır. Genç görünen, daha pürüzsüz, neme doymuş bir cilt elde etmeye yardımcı olur. 
 
AKTİF İÇERİKLERİN AÇIKLAMASI:
 
Prebiyotikler: Epidermiste lipid sentezini uyarır, böylece cildin doğal koruyucu bariyerinin yapısını iyileştirir. Cilt için faydalı bakterilerin çoğalmasını destekler ve dengeli bir cilt mikrobiyomu sağlar.
 
Probiyotikler: Epidermisin kalitesi ve yoğunluğu için gerekli olan maddelerin deride üretimini uyarır. Cilt yenilenmesini uyarır. Cildin bariyer fonksiyonunu iyileştirir. Cildin yaşlanma sürecine karşı koyar.
 
Onarıcı Kür Bakımları;
 
Signature C Vitamini Enzim Bakımı; Mat, donuk , çok kuru ve nemsiz, renk eşitliği olmayan, rosacea, kuperoz, egzema rahatsızlığı olan ciltler için kurgulanmış, doğal ve özleri çok etkili onarıcı bir bakımdır. İçeriğinde çok sayıda C vitamini barındırır. Cildi canlandırır, parlamasını sağlar ve doğal nem kazandırır.
 
Akne Lift Bakımı; Yağlı, akneli ve sivilceli , aynı zamanda özel zamanlarda akne çıkaran yada sürekli olan akneli ciltler için uygulanan bir protokoldür.
 
Akneli cildin PH dengesi çok kolay bozulur. Bu sebeple yapılan bakım kadar evde kullanılan ürün içerikleri de çok önemlidir. Akne, sivilce problemi için iyileştirici etkiye sahip olan bu bakım sayesinde ilk seanstan itibaren cildin yatıştığı ve onarıldığı görülür. Ergenlik döneminde akne , sivilce problemi yaşayan kişilerin de güvenle yaptırabileceği doğal bir bakımdır. 
 
Wrinkle A Vitamini Enzim Bakımı (Anti-aging); Olgunlaşmaya karşı duvar ören bu protokol yaşlanma karşıtı bakım arayanlar için uygulanır. İçeriğindeki A vitamini,  AHA ve RETİNOL sayesinde ciltteki yağ fonksiyonlarını dengeler. Cildin doğal kolajen üretimini destekler ve elastikiyetini geri kazandırır. Cildin ölü deriden arınması, yaşlanma, güneş hasarı, koyu lekeler ve aknenin vermiş olduğu yağlı ve gözenekli yapıyı gidermek için uygulanır. 
 
Cilt gençleştirici, cilt kırışıklığı ve leke yok edici özelliğe sahip bu onarıcı bakımı akneli, gözenekli, lekeli ciltler güvenle uygulayabilir. 
 
Organik Balkabağı Enzim Bakımı; Roaccutane ve türevi ilaç kullananlar, kanser geçmişi olanlar, tahriş olmuş ciltler, hamile kalmayı düşünen kişiler, hamileler, yaz tatili sonrası nem dengesi azalmış yada mevsim geçişlerinde nem dengesi bozulmuş kişilerin güvenle yaptırabileceği organik onarıcı bakım.
 
CİLT YENİLEME
Sağlıklı ve düzenli beslenmeye ne kadar dikkat edilse de çevresel faktörler, hava kirliliği, stres , sigara, alkol gibi zararlı maddelerin kullanımı cilt sağlığını olumsuz yönde etkileyen ve bozulmasına sebep olan unsurlardır. Ancak son yıllarda cildin yenilenmesi ve gençleşmesi için geliştirilmiş teknolojiler neyse ki yaşanan ve yaşanacak sorunların önüne geçilmesini destekliyor. 
Merkezimizde sunulan cilt bakımı protokollerinin yanı sıra sağlıklı bir cilt için cilt yenileme işlemleri de yapılmaktadır. Uygulama öncesinde mutlaka işlem yapılacak cilt,  uzmanlarımız tarafından analiz ediliyor ve cilt tipine, ihtiyacına uygun kişiselleştirilmiş bir bakım programı belirleniyor. 
 
Dermapen;
Cildi yenilemek ve kaybettiği elastikiyeti geri kazandırmak için tercih edilen uygulamalardan biridir. Dermapen, cildin yaşlanmasını yavaşlatan bir cilt yenileme programı olmakla birlikte cildi yenilemek amacı ile yapılır. Sivilce, akne, yara izleri ile renk  eşitsizliğini ortadan kaldıran uygulama, ince çizgi ve kırışıklar için, cildi sıkılaştırmak ve geniş gözenekleri daraltmak için ideal ve çözümleyici bir uygulamadır. Birçok faydası yanında en önemli etkisi kolajen üretimini arttırmasıdır. Kolajen, cildin genç ve sağlıklı görünmesini sağlayan bir proteindir. Yaş alma ile beraber azalır ve azalması ile beraber cilt kırışıklıkları ortaya çıkar. Bu sebeple kolajenin arttırılması yada kolajen yıkımının durdurulması dermapen uygulaması ile sağlanabilir. 
İşlem hamile, emziren anneler ile aktif akne, aktif uçuk, mantar enfeksiyonu, egzema yada sedef hastalığına sahip kişiler dışında tüm yetişkinlere uygulanabilir. 
 
Christina Rosedemer;
Rosedemer, cildin genç ve sağlıklı görünmesini sağlamak için tasarlanmış %100 doğal profesyonel bir peelingdir. Deniz bitkileri, mineraller, tuzlar, vitaminler ve alglerin yenilikçi kombinasyonunu içeren bu işlem, çeşitli cilt koşullarına hitap eder ve çok çeşitli cilt tipleri için uygundur. Rosedemer aynı zamanda cilt kalitesinin artmasına ve iyileşmesine yol açarak ciltteki hasarları düzeltir, yatıştırır ve sakinleştirir. 
Güvenli ve bilimsel olarak test edilmiş Rosedemer, bilinen agresif kimyasal tedavilerin aksine etkili peeling sonuçları verir ve kolay soyulmayı teşvik eder. Deniz silikatlarının cilde sürülmesi onu mikro travmatize eder ve herhangi bir yan etkisi olmadan doğal bir gençleşme sürecini başlatır. 
 
Faydaları;
Gençleştirir
Kırışıklıkları, ince çizgileri ve çatlakları azaltır.
Cilt dokusunun elastikiyetini ve tonunu iyileştirir.
Akneyi ve sebum seviyelerini düzenler
Kan dolaşımını ve oksijenlenmeyi iyileştirir
Hiper pigmentasyonu ve sivilce izini hafifletir
Ölü ve hasar görmüş cilt hücreleri dahil yüzey kalıntılarını ortadan kaldırır
Gelişmiş aktif bileşen penetrasyonu için cildi en uygun duruma getirir
Siyah noktaların tekrarını önler
Foto hasarını, güneş ve senil keratozları tersine çevirir
 
Christina Illustrious; 
Kusursuz bir cilt beyazlaştırma işlemi olan Illustrious, genç bir cildin parlayan aydınlığını yeniden yakalamak ve yarı saydam bir ışıltı ortaya çıkarmak için tasarlanmış yüksek performanslı, göz kamaştırıcı bir renk açma işlemidir. Melanin üretiminin tüm aşamalarını ve ifadelerini kontrol etme ve azaltarak düzenleme konusunda hareken eden Illustrious, hormonal değişiklikler, akne sonrası lekeler, çevresel faktörler, UV maruziyeti ve doğal yaşlanma sürecinden kaynaklanan ciltteki renk değişiklerini ve pigmentasyonu tedavi eder. 
Illustrious, ilk uygulamadan itibaren dikkatlice tasarlanmış ve zaman içinde korunan, evde bakım rejimi izleyerek daha sıkı, daha pürüzsüz, aydınlamış ve eşit tonda bir cilt ortaya çıkararak gözle görünür bir beyazlamaya yol açar. Tüm cilt tonları ve türleri için uygundur.