Yükleniyor...
bölgesel incelme izmir zayıflama

BÖLGESEL İNCELME  
Yaş alma ile beraber metabolizmamız yavaşlayarak düşüşe geçer ve bu durum kişinin yağ depolarının artmasına sebep olur. Metabolizma hızını etkileyen diğer faktörler, genetik alt yapı, gıda intöloransı, kronik stres, uyku problemleri vb. olabilir. Bunun yanında günlük yaşantımızda azalttığımız fiziksel aktiviteler ve yediğimiz besinler de kilo almayı hızlandırarak vücudumuzda bir takım şikayetlerin artmasına sebep olur. 
Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan obezitenin ana sebeplerinden biri de yavaşlayan metabolizma! Bu sebeple öncelikli olarak fazla kilolardan kurtularak ileride oluşabilecek birçok kronik hastalığa şimdiden dur demeliyiz. 
Fit ve zinde bir görünüm için fazla kilolardan kurtulmanın yanında cildin sıkı olması da çok önemlidir. Ciltte kolajen üretimi azaldığı için elastikiyet kaybı yaşanır ve cilt diriliğini kaybeder. Bununla beraber kilo alıp vermeden kaynaklı sarkmalar, selülit problemi, hamilelik sürecinde yaşanabilen deformasyonlar gibi birçok sorunu beraberinde getirir. Spor ve diyetle bunu sağlamak mümkün olsa da bizi tatmin edici sonuca ulaşmak hem uzun bir süreç hem de büyük bir sabır ve emek gerektirir. Gelişen teknoloji ile beraber artık ameliyatsız vücut incelme & sıkılaştırma uygulamaları hayatımızın merkezinde yerini almaya başladı. 
 
Bunlardan biri dünyada en çok tercih edilen FDA onaylı, Fransız devi LPG Endermologie uygulamalarıdır. 
 
LPG CELLU M6 ENDERMOLOGIE (Alliance)
Fransa’da geliştirilen bu teknolojiyi 30 yılı aşkın süredir günde ortalama 200bin kişi tercih ediyor. LPG Endermologie, cansız hücresel etkinliği sıfır yan etki ile harekete geçirerek cildi nazikçe uyarır. %100 doğal ve acısız olan bu teknoloji anında gözle görünür sonuçlar verir. Kişiye özel belirlenmiş program eşliğinde genellikle 40dakikalık seanslar ile uygulama yapılır. 
 
Yağ Yakın ; Yeni patentli Alliance tedavi başlığı ile endermologie®, her tipteki cildin ihtiyaçlarına net bir şekilde uyumlanırken beslenmeye ve egzersize dirençli belirli alanları (kollar, sırt, karın, bel, bacaklar,basen vb.) hedefleyerek yağ yakımını ve incelmeyi ağrısız acısız, tamamen doğal yollarla mümkün kılar.
 
Selüliti Giderin; Kadınların %90'ını etkileyen selülit, hem depo yağ hücrelerinde yağ depolamasının hem de vücutta su tutulmasının sonucudur. Yeni patentli Alliance bakım başlığı ile endermologie, cildi yumuşatmak ve fibrozu azaltmak için yağ dokularını uyarır. Aynı zamanda bu uyarım yağ yakımına ve kan ile lenfatik dolaşımı etkinleştirmeye yardımcı olur. Tüm selülit türlerine (aköz, adifos, fibröz) işlem yapan bu mekanik işlem, doğal yağ yakımını uyarır ve cilde canlılığını ve çukursuz görünümünü geri kazandırmak için cildi sıkılaştırır. Üçüncü seans itibari ile cildi daha pürüzsüz ve yumuşak hale getirerek selülitin (%67*) giderilmesi sağlanır.
 
LPG Alliance’ın faydaları;
Cildi Sıkılaştırın; Yeni patentli Alliance tedavi başlığı canlandırıcı hücrelerin yani fibroblast’ların uyandırılması için cildi nazik bir şekilde uyarır. Etkinleştirildiğinde bu hücreler dermisin yoğunluğunu kendiliğinden doğal olarak geri kazanması için yeniden kolajen, hiyalüronik asit ve elastin sentezlemeye başlar. Sadece 3 seanstan sonra cildin kalitesi %71* artar ve gözle görünür şekilde sıkı ve pürüzsüz bir hale gelirken yeniden şekillenme sağlanır.
Yeni Alliance cilt tanıma sensörü tüm tipteki ciltlerin her biri için uyarımı hassas bir şekilde ayarlayarak bakımın yoğunluğunu optimize eder.
 
Bacakları Hafifletin; Ağır ve ağrılı bacaklar yetersiz kan ve lenfatik sirkülasyonun sonucudur. Organizmada toksinler birikir ve bu da tek bir gün içinde ya da kadınların regl döngüleri boyunca yaşanan bu tür hacim dalgalanmalarını açıklar. Bunun sebepleri uzun süreli ayakta durma ya da oturma, sodyum açısından zengin bir beslenme (tuzlu atıştırmalıklar, işlenmiş et yada sosis, cips, patlamış mısır vb) , çok sıkı kıyafetler ve hatta yüksek sıcaklıklar bile dolaşım sisteminin uygun işleyişini engelleyebilir.
Yeni patentli Alliance tedavi başlığının farklı ayarları sayesinde endermologie®, vücudun yenileme işlevlerini etkinleştirmeye yardımcı olur ve su tutma semptomlarını ortadan kaldırırken sirkülasyonu (x3*) uyarır.
LPG Endermoloje programı kimlere uygulanmaz;
Kanser hastaları ve geçmişinde kanser hastalığı geçirmiş olanlar 
Yoğun varis problemi yaşayanlar
Organ nakli olanlar
Regl döneminde olan kişiler
 
G5 MASAJI
Bölgesel zayıflama işlemleri arasında tercih edilen G5 masajı ritmik titreşimleri sayesinde kasları rahatlatarak kan dolaşımının hızlandırır. Bunun yanında selülit tedavisi ve bölgesel incelme için de uygulanır. Masaj sırasındaki hızlı titreşimler sayesinde çalışılan bölgede hem sıkılaşma sağlanırken hem de selülit görüntüsü azalır. Tüm vücuda uygulandığı gibi genel olarak üst bacak, kalça ve popo bölgesi için tercih edilir. 
G5 Masajının Faydaları ;
  • Kan dolaşımını hızlandırır ve bu sayede selülit görüntüsünden kurtulmanızı sağlar ve selülit oluşumunu engeller.
  • Cildi sıkılaştırır
  • Kronik kas ağrılarını azaltır.
  • Masaj uygulaması olduğundan zihinsel ve bedensel stresi azaltır.
  • Vücudun sıkılaşması ve cildin elastikiyet kazanmasını sağlar.
  • Yağ yakımını hızlandırır.
 
Alınan etkili sonuçları sayesinde G5 Masajı uzun yıllardır tercih edilme sebebidir. Haftanın 1 yada 2 günü 30 dakikalık seanslar ile kişinin cilt dokusuna uygun programlar ile uygulama yapılır. 
G5 Masajı kimlere uygulanmaz;
Kılcal damar problemi yaşayanlar
Varis problemi olanlar
Emboli geçmişi olanlar
Hamileler ve emzirmenin ilk 6 ayında olan kişiler
Regli döneminde olan kişiler
Kanser hastaları ve geçmişinde kanser hastalığı geçirmiş olanlar
 
LENF DRENAJ;
Lenfatik sistem, vücutta detoks, sakinleştirici ve iyileştirici etkisi olan bir sistemdir. Vücuttaki lenfatik drenajın azalması selülit ve yağlanma gibi sorunlara yol açar. Bu sebeple lenf sisteminin doğru çalışması vücut geneli için oldukça önemlidir. 
Her ne kadar zayıflama ve sıkılaşma etkisi olan cihazlar ile işlem yapılsa da vücutta biriken ödemin ve toksinlerin atılması için Lenf drenaj cihazından destek almak oldukça etkilidir. Lenf drenaj, basınç etkili teknolojisi sayesinde tüm vücuda masaj yapan, lenf dolaşımının hızlanmasını sağlayan, damarlarda biriken sıvının vücuttan atılmasını hızlandıran, klinik olarak faydaları kanıtlanmış bir sistemdir ve herhangi bir yan etkisi yada riski bulunmamaktadır. Aksine vücudu rahatladır, hafifletir. Cildi sıkılaştırarak metabolizmanın da hızlanmasını sağlar. Vücudun sıkılaşması ve selülitli bölgelerin iyileşmesine katkı sağlar. 
 
PASİF JİMNASTİK;
Vücut yapısında aktif olarak çalışan kaslar ile beraber çalışmayan kaslar da bulunur. Pasif jimnastik çalışmayan kasların radyo dalgaları ile hareketlenmesini sağlayan bölgesel zayıflama tedavisinde uygulanan yöntemlerden biridir. Hedef bölgelerdeki yağ dokularına düşük voltajlı elektrik akımları göndererek yağların erimesini sağlar. Aynı zamanda kas güçlendirme cihazıdır ve kilo kaybı ile vücutta meydana gelen sarkmaları önlemek amacı ile hazırlanan sıkılaşma programlarında destek amaçlı kullanılır.